ONLINE TLAČ Kontakt a otváracie hodiny
0

ZOZNAM NAJČASTEJŠÍCH CHÝB NA DIPLOMOVKOVÝCH DOSKÁCH

ZOZNAM NAJČASTEJŠÍCH CHÝB NA DIPLOMOVKOVÝCH DOSKÁCH

Vraví sa, že človek sa učí na vlastných chybách, no múdry človek sa poučí z chýb druhých. A keďže chceme, aby si viazanie svojej práce zvládol úspešne a na prvý krát, pripravili sme si pre teba zoznam najčastejších chýb našich zákazníkov. Všetky sú (žiaľ) založené na skutočných udalostiach.


Píšeš prácu v cudzom jazyku? Klobúk dolu, máš naše uznanie. Nenechaj sa však uniesť, pretože sú isté veci, ktoré by si prekladať nemal. Ako napríklad svoje meno.
Mgr. ako Magor? Nezabudni na titul. Pokiaľ už, samozrejme, nejaký máš. Pretože sú aj takí experti, ktorí sa otitulujú skôr, ako svoju prácu úspešne obhája. Je fajn si veriť, ale zase odtiaľ-potiaľ.


Zlý kalendárny rok. Chápeme, že minulý rok bol pre teba plný zážitkov a rád naňho spomínaš, no život ide ďalej a treba sa zmieriť s tým, že je už rok 2023.


Fakulta Psychológie? Taká existuje? Nájde sa pár jedincov, ktorí dokonca ani len netušia, ako sa správne nazýva ich univerzita a fakulta. Otvor si školskú webovú stránku, alebo si poriadne prezri fasádu budovy, keď najbližšie pôjdeš do školy. Mal by byť na nej veľký nápis s názvom tvojej fakulty a univerzity.


Nedostatočne premyslená farebná kombinácia. Výber farby dosiek je naozaj beh na dlhé trate. No uvedom si, že keď si už raz objednáš, väčšinou už niet cesty späť. 


Preklepy v názve práce sú snáď osobitnou kapitolou. V priemere každý siedmy študent pošle do výroby predlohu obalu s preklepom v názve práce. A čo je najsmutnejšie - pri niektorých komplikovaných vedeckých názvoch ani my sami nevieme, že máš v texte chybu a tak ťa na ňu nevieme upozorniť. Dvakrát čítaj, raz objednávaj.