ONLINE TLAČ Kontakt a otváracie hodiny
0
Blogy
Svadba

Na čo myslieť pri plánovaní rozlúčky so slobodou?

Na čo myslieť pri plánovaní rozlúčky so slobodou?

Rozlúčka so slobodou je zvyčajne poslednou divokou párty pred uzatvorením manželstva, a preto by mala byť nezabudnuteľná! 

Podľa tradícií by ju mal organizovať svedok alebo niekto, kto je budúcim novomanželom blízky, no nie je žiadna hanba, keď sa toho ujme samotný ženích alebo nevesta. 

Ak sa prípravy rozlúčky so slobodou plánuješ niekedy podujať ty, možno máš v hlave ohľadom organizácie rôzne otázky. V tomto článku ti chceme na niektoré z nich odpovedať a poradiť ti, na čo treba myslieť, aby bolo všetko tip-top. 

Kedy je ten správny čas?

Ak by si sa chcel/a držať tradícií, mal/a by si rozlúčku so slobodou zorganizovať deň pred svadbou, no s opicou na svadbu určite nikto zo zúčastnených ísť nechce. 

Keď plánuješ zorganizovať naozaj divokú párty, niekedy je aj víkend pred svadobným dňom zlá voľba. Najlepšie je stanoviť dátum rozlúčky dva týždne až mesiac pred svadbou, nech máš ty aj hostia čas na regeneráciu a ste na deň D naozaj fit. 

Kto platí?

"Kto rozlúčku organizuje - ten ju aj platí" je iba nepísané pravidlo, takže všetko je to o dohode so zúčastnenými.

Ak si v pozícii budúceho novomanžela či novomanželky, môžeš zabezpečiť pohostenie, výzdobu, tematické oblečenie (napríklad tričká) a ak plánujete večer vyraziť do baru, ďalšie veci si môžu platiť už zúčastnení (čo vôbec nie je hanba).

Keď organizuješ rozlúčku so slobodou pre nevestu alebo ženícha ako svedok alebo iný budúci hosť na svadbe, tak je super, keď sa so všetkými zúčastnenými "poskladáte".  Honosná rozlúčková párty môže vyjsť poriadne draho, preto je táto alternatíva častokrát najlepšia. 

Na čo všetko pri organizácii myslieť, aby bola rozlúčka so slobodou tip-top?

Ak ideš rozlúčku so slobodou organizovať prvýkrát a ešte si na žiadnej nebol/a, asi si trochu zmätený/á, na čo všetko treba myslieť, preto ti tu spíšeme krátky TO DO list:


1) Sprav si zoznam hostí, ktorých oslov (pozvi ich) a pokojne sa s niektorými môžeš poradiť, ako by rozlúčka mohla vyzerať. 

2) Ak sa rozhodnete so zúčastnenými zaplatiť všetko spoločne, dohodnite si sumu, do ktorej sa zmestíte a následne vyzbieraj od všetkých peniažky

3) Vopred rezervuj miesto konania.

4) Ak plánuješ jednotný outfit (napríklad tričká na rozlúčku so slobodou), včas ho zaobstaraj.

5) Mysli aj na prípravu programu, catering a pitie.

6) Zaobstaraj vhodný darček pre nevestu / ženícha (v prípade, že sa ideš ty vydávať alebo ženiť, môžeš zabezpečiť malý darček pre hostí).

7) Maj na pamäti aj odvoz pre zabezpečenie presunu (napríklad v prípade, že organizuješ párty doma a budete sa chcieť presunúť do baru).

8) Ak sú hostia z ďaleka, poteší ich, ak im zabezpečíš nocľah.

Dôležité je, aby ste si tento večer všetci zúčastnení užili - najmä budúci ženích alebo nevesta. Držíme palce nech je to jedinečný a ničím nerušený večer! :)