Rozruch v Petržalke: Živá panda na sídlisku

Rozruch v Petržalke: Živá panda na sídlisku

BRATISLAVA - Po bratislavskom sídlisku Petržalka sa pohybuje panda. 


V blízkosti Ekonomickej univerzity v Bratislave sa dnes ráno nacitol obyvateľom tento nečakaný pohľad. Panda, pravdepodobne dospelá samica sediaca na trávnatej ploche medzi parkoviskom a panelákmi na Blagoevovej ulici. Podľa vyjadrení obyvateľov najbližšieho paneláku by vo vypustení pandy do voľnej prírody mohla mať prsty bratislavská tlačiareň ANWELL, ktorá sídli v priestoroch spomínaného paneláku. 


"Hneď, ako si tu otvorili predajňu, mi boli podozriví. Vojdete dnu a všade samé pandy.  Všade.  Čo má panda spoločné s tlačením a kopírovaním? Nemám slov. Mohol som si myslieť, že to takto dopadne."  hovorí jeden z obyvateľov. 


"Tiež som si všimol, že firma ANWELL je prepojená s pandami. Nikdy by som však nepovedal, že niekde v podzemných priestoroch pravdepodobne ukrývajú živé pandy. Akože... nech si tam chovajú čo chcú, ale toto je vrchol. Človek aby sa bál pustiť deti von bez dozoru." dodáva ďalší z pohoršených obyvateľov. 


Stretli sme sa však aj s opačným názorom: "Bol to celkom šok, akurát som parkovala a zrazu panda. Nezľakla som sa jej, skôr to bolo úsmevné. Človek predsa nevidí pandu každý deň. A navyše si tam len tak sedela a nevyzerala nebezpečne. Panda vie byť aj nebezpečná?" vyjadrila svoj názor okoloidúca. 


S kompetentnými osobami z firmy ANWELL sa nám nepodarilo skontaktovať. Panda však podľa našich informácii vyzerá neškodne a už pár hodín sedí nehybne na jednom mieste.


Situáciu budeme aj naďalej monitorovať.