ONLINE TLAČ Kontakt a otváracie hodiny
0
Blogy
Diplomovky

ZÁLEŽÍ NA FARBE DOSIEK? OPÝTALI SME SA ŠTUDENTOV, AJ PROFESOROV

Výber farby dosiek na záverečnú prácu naozaj nie je jednoduchý proces. Ako si vybrať? Ktorá je tá správna, tá osudová? Čo ak náhodou rozhodne pri obhajobe?


Opýtali sme sa vás na váš názor. Otázka znela: “Myslíte si, že je farba dosiek dôležitá?”.Lucka, FTVŠ UK:


“Podľa mňa je farba dôležitá najmä pre mňa samú, keďže si určite dám vyrobiť 1 kus aj pre mňa, nech mám na čo spomínať. Čiže je to otázka vkusu, každopádne asi farba dosiek nemá žiaden vplyv na komisiu :) Uvidíme :D Ja si dám asi hnedé kožené, tie sú krásne :)”Peťo, Prif UK:


“Ešte som sa nad farbou dosiek nezamýšľal, asi sa rozhodnem až keď ich budem objednávať. No pravdepodobne zvolím to isté, čo pri bakalárke - modré dosky a strieborné písmo. Tým asi nič nepokazím.”Robo, StavF STU:


“Je mi to jedno, ale pri bakalárke ma frajerka “donútila” dať si zelené dosky a jediné čo viem je, že moja diplomovka zelená určite nebude… :D Asi si dám čierne kožené dosky, lebo budem potrebovať aj taký ten box na výkresy a videl som, že také máte v ponuke (tiež čierne) tak nech mi to dokopy ladí.”Zuz, VŠMU:


“Bordové sú asi také najviac dievčenské… no možno skúsim šedé dosky, tie sú také netradičné, ešte som ich u nikoho iného nevidela… Čierne dosky by som si asi neobjednala, nakoľko na mňa pôsobia trošku morbídne :D No pre niekoho môžu vyzerať elegantne… “Andrea, PanVŠ:


“My to máme najlepšie - máme od fakulty stanovenú čiernu farbu dosiek a zlaté písmo, čiže som pri objednávke nemusela riešiť dilemu čo sa týka výberu farieb :D Aj keď, rozmýšľam, že si doobjednám aj 1 kus pre seba v modrej koženej farbe.. a asi so strieborným písmom. “


Opýtali sme sa na názor aj profesorov z rôznych fakúlt, no ich odpovede boli “skromnejšie”. Každopádne sa všetci viac-menej zhodli na tom, že výber farby dosiek je čisto osobná vec.


Pri voľbe farby dosiek na záverečnú prácu sa preto riaď svojim srdcom - veď je to predsa tvoje dielo a jeden kus ti bude až do smrti na poličke zapadať prachom. :)