ONLINE TLAČ Kontakt a otváracie hodiny
0
Blogy
Diplomovky

VÝBER FARBY DOSIEK PODĽA PSYCHOLÓGIE FARIEB

Kombinatorika nepustí a pri výbere zo 16 rôznych variánt farby dosiek na diplomovku sa nejednému z vás zatočí hlava. Modrá so zlatým písmom? Čierna so strieborným písmom? Rozhodnúť sa je neľahké, no možno ti tento článok pomôže vybrať tú tvoju osudovú farbu. :)MODRÁ - pre hippiesákov - modrá je farbou vernosti a harmónie. Symbolizuje mier, pokoj, nežnosť a jemnosť. Je spájaná s intelektom a vzbudzuje dôveryhodnosť, čiže ti pri obhajobe komisia tie tvoje kecy možno ľahšie zožerie.


BORDOVÁ - pre poctivých študentov - bordová farba je vraj farbou spravodlivosti. Ak chceš pri obhajobe dostať známku, ktorú si naozaj zaslúžiš, mal by si zvoliť túto farbu dosiek.


ČIERNA - pre elegánov - čierna farba sa často spája s eleganciou a autoritou. Využíva sa ako symbol sily, a tak je vhodná pre sebavedomých študentov. Mali by sa jej vyhýbať depresívni ľudia - preto, ak si svojou prácou nie si úplne istý, zvoľ živšiu farbu, ktorá ťa pri obhajobe psychicky podporí.


ZELENÁ - pre stresantov - zelená farba je farbou prírody a patrí medzi neutrálne a harmonické farby. Pomáha pri koncentrovaní  a má upokojujúce a uvoľňujúce účinky - preto je vhodná pre tých, ktorí budú pri obhajobe pravdepodobne poriadne stresovať. Navyše navodzuje pocit bezpečia, čiže sa pred komisiou možno budeš cítiť ako doma. :)


SIVÁ - pre salámistov - sivá farba je vraj farbou intelektu a vedomostí. Pôsobí seriózne a konzervatívne. Vyjadruje pasivitu, preto ak máš svoju diplomovku na saláme, pokojne zvoľ túto farbu.


KOŽENÉ VARIANTY - aj pre vegánov - neboj nič, aj my máme radi zvieratká, takže ide iba o imitáciu kože. Ak je obsah tvojej práce nanič, tak aspoň kožené dosky dodajú tvojej práci luxusnejší vzhľad. Navyše sú príjemné na dotyk, čo komisia určite ocení.Chceš vedieť, či je podľa profesorov dôležité, akej farby sú dosky tvojej záverečnej práce? Prečítaj si aj tento článok.

Zdroje:

https://lepsiden.sk/vplyv-farieb-na-nas-zivot/

https://referaty.aktuality.sk/ako-posobia-farby-na-cloveka/referat-5428