ONLINE TLAČ Kontakt a otváracie hodiny
0

TLAČ A VIAZANIE DIPLOMOVIEK - otázky a odpovede

TLAČ A VIAZANIE  DIPLOMOVIEK - otázky a odpovede

1. Ako si môžem objednať viazanie diplomovky či bakalárky? 

- Cez online formulár na našej stránke - www.diplomovky.anwell.sk (odporúčame)

- Mailom na e-mailovej adrese konkrétnej predajne

- Osobne v niektorej z našich predajní


POZOR: Pri objednávke dosiek osobne v predajni účtujeme jednorazový asistenčný poplatok 3 €. Ak chceš ušetriť, objednaj si viazanie práce online cez náš web.


2. Môžem si u vás text práce aj vytlačiť? 

Samozrejme. Text záverečnej práce ti vieme vytlačiť na počkanie v ktorejkoľvek našej predajni, prípadne nám ho môžeš poslať e-mailom. Najjednoduchšie je však objednať si tlač priamo na našej webovej stránke www.diplomovky.anwell.sk, kde si rovno aj vypočítaš cenu tlače. Pokiaľ tvoja škola vyžaduje obojstrannú tlač, nezabudni si nastaviť zrkadlové okraje.


3. Môžem si priniesť vlastný text?

Môžeš, ale prines ho prosím v pevných obaloch. Vyhni sa euroobalom, pretože väčšie množstvo papierov sa v euroobale stočí a veľmi zle sa to následne viaže.


4. Stačí text práce zaslať vo Worde?

V tvojom vlastnom záujme ti odporúčame text diplomovky či bakalárky prekonvertovať do formátu PDF. Predíde sa tak prípadným posunom textu alebo iným zmenám formátovania práce.


5. Viete mi naformátovať text záverečnej práce?

Áno, vieme. Štandardná doba vyhotovenia je do 24h. Formátovanie textu diplomovej či bakalárskej práce si môžeš objednať cez tento formulár.


6. Koľko ma bude stáť formátovanie textu práce?

Cena závisí od konkrétnych požiadaviek. Ak potrebuješ pomôcť len s nastavením číslovania, cena bude 5 €. V prípade, že chceš pomôcť s formátovaním celej práce vrátane okrajov, obsahu, číslovania, tak si priplatíš k objednávke 15 € .


7. Čo ak dokončujem prácu na poslednú chvíľu? 

Jednoducho si objednáš obal práce vopred - doručíš nám iba predlohu obalu (to, čo bude vyrazené na doskách) a text práce nám stačí doručiť neskôr. Následne ti prácu zviažeme do cca. 2-3 hodín resp. podľa aktuálnej vyťaženosti predajne.


8. Oznámite mi prijatie objednávky odoslanej mailom (cez online formulár) a takisto keď je práca pripravená? 

Zaevidovanie objednávky mailom vždy potvrdzujeme spätným e-mailom. Ak žiadnu odpoveď v priebehu pár hodín nedostaneš, neváhaj nás kontaktovať. Vyhotovenie objednávky zákazníkom oznamujeme jedine pri online objednávkach prostredníctvom online formulára. Pri objednávkach prijatých osobne alebo e-mailom vyhotovenie objednávky neoznamujeme. Avšak, môžeš sa spoľahnúť, že tvoja práca bude pripravená v dohodnutom termíne. Ak by bol akýkoľvek problém, určite by sme ťa kontaktovali. Ak sa však predsa len chceš ubezpečiť, že je všetko OK, kontaktuj príslušnú predajňu e-mailom alebo telefonicky.


9. Koľko ma bude stáť komplet celá záverečná práca? 

Cena diplomovky či bakalárky závisí najmä od doby vyhotovenia. Pri objednávke týždeň vopred je cena 9 €/ks (pri objednávke 1ks je cena 12  €). Naopak, pri objednávke v rámci dňa, je cena 20-30 €/ks. Presnú cenu si môžeš jednoducho vypočítať pomocou našej online kalkulačky, ktorú nájdeš na www.diplomovky.anwell.sk.


10. Na aké skryté poplatky sa mám pripraviť?

Žiadne naše príplatky nie sú skryté. Všetky prípadné príplatky sú uvedené v cenníku na našej stránke www.anwell.sk ako aj vo všetkých našich predajniach. Najbežnejší príplatok je za riadky – nad 5 riadkov na obale každý ďalší riadok stojí 1 €. Je to z toho dôvodu, že každý obal sa potláča ručne, čiže čím viac riadkov, tým viac práce :). Tí z vás, ktorí si potrpia na krajší obal s imitáciou kože, si priplatia 2€/ks.


11. Od kedy počítate dobu vyhotovenia práce?

Na rozdiel od väčšiny iných copycentier a kníhviazačstiev, doba vyhotovenia začína plynúť od doručenia obalu práce a nie doručenia kompletnej práce (vrátane textu). Čiže ak aj finišuješ s prácou ešte v deň termínu odovzdania, stačí si objednať viazanie vopred a vyhneš sa vyšším cenám. Na výpočet cenovej kalkulácie berieme do úvahy pracovné dni 8:00 - 18:00.


12. Dá sa pozlatiť aj bočná strana / chrbát diplomovky?

Áno, dá sa pozlatiť (postriebriť) 1 riadok, cena je 3 €/ks. Bočnú lištu je však možné pozlatiť max. 6 cm od okrajov. 


13. Je možné vymeniť / opraviť text v už zviazanej práci? 

Samozrejme, u nás je všetko možné :). Vyjde ťa to 3 €/ks + prípadné náklady na tlač, ak je potrebné text tlačiť nanovo.


14. Môžem si vybrať farbu, veľkosť a typ písma na doskách? 

Na výber ponúkame zlatú a striebornú farbu písma. Zlatenie/striebrenie dosiek robíme tzv. hĺbkovou razbou, pri ktorej je potrebné každé slovo vyskladať ručne. Nevýhodou tohto druhu potlače je, že nie je možné meniť veľkosť a typ písma ani potláčať logá alebo iné grafické prvky. Veľkosť písma je však štandardizovaná a je akceptovaná všetkými fakultami na Slovensku. Možné je používať len malé a veľké písmená.


15. Nie je teda možné na dosky potlačiť logo fakulty alebo špeciálne znaky? 

Logá, ikonky alebo akékoľvek netradičné alfanumerické znaky je možné potlačiť iba špecialnou UV potlačou v bielej farbe. Klasická zlatá a strieborná potlač je realizovaná hĺbkovou ražbou a je možné ňou potlačiť iba jeden font a jednu veľkosť písma. Biela UV potlač je vhodná pre akúkoľvek vektorovú grafiku alebo akýkoľvek font či veľkosť písma. Príplatok pri UV potlači bielou farbou je 5€ / ks práce.


16. Čo ak si prácu nestihnem vyzdvihnúť v dohodnutom termíne?

Dohodnutý termín je záväzný hlavne pre nás, pretože ti ním garantujeme, že svoju prácu budeš mať pripravenú v stanovenom čase. To však neznamená, že si ju musíš vyzdvihnúť presne vtedy. Môžeš si pre ňu prísť neskôr, prípadne ti ju môže vyzdvihnúť tvoj spolužiak.


17. Potreboval by som väzbu na prílohy väčších rozmerov ako A4

V tomto prípade ti vieme ponúknuť šnurovacie spisové dosky alebo boxy na výkresy. Na spisové dosky ti vieme potlačiť požadovaný text, prípadne ti ich môžeme ponúknuť aj bez potlače. Boxy ponúkame len bez potlače.


18. Viete mi prácu napáliť na CD?

Samozrejme, cena je 2,50 € za 1 ks, pričom v cene máš zahrnuté CD, papierový obal a prípadné nalepenie na zadnú stranu dosiek.


19. Sme viacerí spolužiaci a chceme si naraz objednať viazanie. Dá sa niečo urobiť s cenou? 

Samozrejme, s nami sa vždy dá dohodnúť! :) Stačí aby vás bolo aspoň 10 z jednej fakulty. Môžete nás kontaktovať mailom na info@anwell.sk.


20. Mám si objednať viac kusov naraz alebo si môžem výtlačok pre seba doobjednať dodatočne?

Je to v zásade na tebe. Avšak nakoľko pri objednávke 1 ks účtujeme minimálnu sumu za väzbu 12 €, oplatí sa ti objednať viac kusov naraz.


21. Prečo účtujete minimálnu sumu za väzbu 12 €?

Nakoľko je výroba obalu tvojej práce ručná práca skladaná písmenko po písmenku, je pre nás nerentabilné vyrábať 1ks za 9 €. Týmto ťa zároveň chceme motivovať k objednávke viac kusov naraz – napr. pre babku, ktorá si určite rada založí tvoju prácu do sekretára, aby sa mohla pochváliť susedkám :).


22. Mám akciový kupón určený pre moju školu, čo s ním?

Podmienky sú uvedené na akciovom letáku, v prípade nejasností nás kontaktuj na diplomovky@anwell.sk.