DIPLOMOVKY - čo vás najviac zaujíma...

DIPLOMOVKY - čo vás najviac zaujíma...

1) Ako si môžem objednať viazanie práce?

Pokiaľ sa potrebuješ poradiť, alebo si chceš prezrieť vzorky už zviazaných prác, môžeš si prísť objednať osobne do ktorejkoľvek z našich predajní. Odporúčame ti však využiť náš praktický online objednávkový formulár, vďaka ktorému si môžeš väzbu objednať v pohodlí domova a bez zbytočného čakania v rade.

2) Koľko ma bude stáť komplet celá práca?

Cena je vždy individuálna (závisí od požadovanej doby vyhotovenia a od ďalších príplatkov), preto ti odporúčame použiť našu online kalkulačku, ktorá ti vypočíta cenu konkrétne tvojej práce.

základná cena podľa doby vyhotovenia:

- 7-10eur/ks pri objednávke 7 dní vopred (podľa aktuálnej vyťaženosti)

- 10-13eur/ks pri objednávke 48h vopred (podľa aktuálnej vyťaženosti)

- 13-16eur/ks pri objednávke 24h vopred (podľa aktuálnej vyťaženosti)

- 20-23eur/ks pri objednávke v rámci dňa (podľa aktuálnej vyťaženosti)

- 30-33eur/ks pri objednávke do 3-4 hodín (podľa aktuálnej vyťaženosti)

príplatky: - 1 euro/riadok navyše (v základnej cene je zahrnutých 5 riadkov na obale)

- 2 eurá/kožené dosky

- 3eurá/zlatenie chrbta práce (lišta)

3) Čo ak ešte nemám napísanú celú prácu?

Knižná väzba sa síce väčšinou objednáva dopredu, to však neznamená, že nám pri objednávke musíš dodať aj text práce. Na výrobu dosiek nám postačuje predloha obalu (to, čo bude vyrazené na doskách) a text práce nám stačí doručiť neskôr. Hotovú prácu ti vieme vytlačiť na počkanie a následne zviazať cca. do 2-3 hodín.

4) Môžem si u vás text práce aj vytlačiť?

Samozrejme, text práce ti vieme vytlačiť na počkanie v ktorejkoľvek z našich predajní, pričom ceny tlače nájdeš v cenníku, prípadne si výslednú cenu tlače môžeš overiť pomocou našej online kalkulačky. Pokiaľ si potrebuješ vytlačenú prácu ešte skontrolovať, môžeš si ju prísť vytlačiť osobne. Pre tvoje pohodlie ti však odporúčame použiť náš online objednávkový formulár.

5) Je možné vymeniť text v už zviazanej práci?

Dosky vyrábané u nás sú zložené z 3 samostatných častí (predná doska, zadná doska a lišta - nie sú vyrábané v celku ako v niektorých iných copycentrách), ktoré sú následne spojené v lisovacom stroji. Text sa do dosiek nelepí, preto ti vieme zviazanú prácu jednoducho rozobrať a text vymeniť. Za výmenu textu v zviazanej práci sa účtujú 3 eurá za 1 ks.

6) Moja práca bude mať viac strán, ako som uviedol pri objednávke.

Ako sme už spomínali vyššie, dosky vyrábané u nás sú zložené z 3 samostatných častí, preto zmena počtu strán nie je až taký problém – stačí nám nahlásiť nový počet strán a lištu ti bez problémov vymeníme za hrubšiu/tenšiu.

7) Môžem si vybrať farbu, veľkosť a typ písma na doskách?

Na výber ponúkame zlatú a striebornú farbu písma, pretože práve tieto farby dodávajú doskám elegantný vzhľad. Zlatenie/striebrenie dosiek robíme tzv. hĺbkovou razbou pri ktorej je potrebné každé slovo vyskladať ručne. Nevýhodou tohto druhu väzby je, že nie je možné meniť veľkosť a typ písma ani potláčať logá alebo iné grafické prvky. Veľkosť písma je však štandardizovaná a je akceptovaná všetkými fakultami na Slovensku. Možné je používať malé a veľké písmená.

8) Odkedy počítate dobu na vyhotovenie práce?

Na rozdiel od iných copycentier čas vyhotovenia začíname počítať už od doručenia predlohy obalu a nie kompletnej práce. Text práce ti následne vložíme do pripraveného obalu na počkanie, resp. v priebehu 2-3 hodín, v závislosti od aktuálnej vyťaženosti predajne.

9) Stačí text práce zaslať vo Worde?

V tvojom vlastnom záujme ti odporúčame text práce prekonvertovať do formátu PDF. Predíde sa tak prípadným posunom textu alebo iným zmenám formátovania práce.

10) Čo ak si prácu nestihnem vyzdvihnúť v dohodnutom termíne?

Dohodnutý termín je záväzný hlavne pre nás, pretože ti ním garantujeme, že svoju prácu budeš mať pripravenú v stanovenom čase. To však neznamená, že si ju musíš vyzdvihnúť presne vtedy. Môžeš si pre ňu prísť aj neskôr, prípadne ti ju môže vyzdvihnúť aj tvoj spolužiak.

11) Potreboval by som väzbu na prílohy väčších rozmerov ako A4.

V tomto prípade ti vieme ponúknuť šnurovacie spisové dosky alebo boxy na výkresy.  Na spisové dosky ti vieme potlačiť požadovaný text, prípadne ti ich môžeme ponúknuť aj bez potlače. Boxy ponúkame len bez potlače. 

12) Viete mi prácu napáliť na CD?

Samozrejme, cena je 2.5 eurá za 1 kus, pričom v cene máš zahrnuté CD, papierový obal a prípadné nalepenie na zadnú stranu dosiek.

13) Oznámite mi prijatie objednávky odoslanej mailom/ cez online formulár a takisto keď je práca pripravená?

Pri objednávke mailom vždy zasielame spätný e-mail s potvrdením objednávky. 

Pri objednávke cez náš online objednávkový formulár obdržíš informáciu o vyhotovení práce.  

Pri osobnej objednávke v predajni, zákazníkom vyhotovenie neoznamujeme, avšak môžeš sa spoľahnúť, že prácu budeš mať pripravenú v dohodnutom termíne. Pokiaľ potrebuješ objednávku upraviť, prípadne ak máš nejaké nejasnosti, neváhaj nás kontaktovať, buď telefonicky alebo e-mailom. 

14) Vyzdvihnutie objednávky

Hotovú prácu si môžeš bezplatne vyzdvihnúť v ktorejkoľvek z našich predajní, alebo ti ju doručíme kuriérom kamkoľvek na Slovensku. Cena za doručenie kuriérom je 5 eur a prácu budeš mať doma nasledujúci pracovný deň po jej vyhotovení.

15) Sme viacerí spolužiaci a chceme si naraz objednať viazanie. Dá sa niečo urobiť s cenou?

Samozrejme, s nami sa vždy dá dohodnúť... Stačí aby vás bolo aspoň 6-8 z jednej fakulty. Môžete nás kontaktovať mailom na info@anwell.sk a určite sa dohodneme :) 

16) Môžem si doniesť aj text, ktorý tlačím niekde inde?  

Môžeš, ale prines to prosím v pevných obaloch. Vyhni sa prosím euroobalom, pretože väčšie množstvo papierov sa v euroobale stočí a veľmi zle sa to viaže.

17) Mám si objednať viac kusov naraz alebo si môžem výtlačok pre seba doobjednať dodatočne? 

Je to v zásade na tebe. Avšak nakoľko pri objednávke 1kusu účtujeme minimálnu sumu za väzbu 12€, oplatí sa ti objednať viac kusov naraz.

18) Prečo účtujete minimálnu sumu za väzbu 12€? 

Nakoľko je výroba obalu tvojej diplomovky ručná práca skladania písmenko po písmenku, je pre nás nerentabilné vyrábať 1kus za 7-8€. Týmto ťa zároveň chceme motivovať k objednávke viac kusov naraz – napr. pre babku, ktorá si určite rada založí tvoju prácu do sekretára, aby sa mohla pochváliť susedkám :)