ONLINE TLAČ Kontakt a otváracie hodiny
0
Blogy

Príprava dát pre tlač vizitiek

Vizitka je prvý dojem, ktorý tvoj biznis zanecháva na svete. Je to malý kúsok papiera, no s obrovským potenciálom. V dnešnom digitalizovanom svete môže niekto povedať, že vizitky sú zastarané. Avšak vizitky sú stále silným nástrojom pre podnikanie, ktorý umožňuje osobnú a profesionálnu prezentáciu značky. V tomto článku preskúmame všetko, čo potrebuješ vedieť o tlači vizitiek aby si sa vyhol nepríjemnostiam. 

Ako pripraviť vizitky pre tlač? 

Ak si sa rozhodol/a pre výrobu vizitiek u tlačiarenskej spoločnosti, musíš im dodať dáta pre tlač vizitiek. Ešte pri príprave dokumentu na tlač vizitiek je potrebné venovať pozornosť niektorým technickým náležitostiam. Prvou dôležitou vecou je farebný profil. Pre tlač vizitiek sa odporúča použiť farebný profil CMYK (cyan, magenta, žltá a čierna) namiesto RGB (červená, zelená a modrá), pretože tlačiareň pracuje s farbami CMYK. 

Druhou dôležitou vecou je formát súboru, ktorý sa posiela do tlačiarne. Odporúča sa použiť formát PDF vo verzii PDF/X-1a:2001, pretože tento formát zachováva kvalitu obrázkov a textov a zabezpečuje, že výsledná tlač bude vyzerať tak, ako bola navrhnutá.

Tretou vecou, na ktorú treba dávať pozor, je mierka dokumentu. Dokument by mal byť pripravený v mierke 1:1, čo znamená, že jeho veľkosť by mala byť rovnaká ako veľkosť vizitky, ktorú si chcete vytvoriť.

Štvrtou vecou sú orezové značky a spádavka. Orezové značky ukazujú, kde sa bude vizitka orezávať, aby sa dosiahla konečná veľkosť. Spádavka, ktorá by mala byť minimálne 3 mm  z každej strany, zabezpečuje, že sa nezobrazí žiadne nechcené biele miesto alebo text na okraji vizitky. 

Poslednou dôležitou vecou je prevedenie písma do kriviek. Toto je potrebné urobiť, pretože ak písmo nie je prevedené do kriviek, môže sa stať, že sa počas tlače zobrazia iné písmená alebo bude text vyzerať rozmazane.

Rozlíšenie obrázkov by malo byť minimálne 300 DPI pre kvalitnú tlač.

Tieto technické náležitosti by mali byť zahrnuté do dokumentu pred odoslaním do tlačiarne, aby sa zabezpečilo, že vizitky budú vyzerať presne tak, ako boli navrhnuté. 

Kompletné informácie o tlačovej príprave nájdete v našom dokumente „Ako pripraviť dokument do tlače“

Dúfame, že ti tieto kroky a tipy pomôžu, aby si mohol/mohla vytvoriť nielen papierový kúsok, ale skutočný nástroj, ktorý dokáže efektívne komunikovať tvoju odkaz a zanechať nezmazateľný dojem na vašich obchodných partnerov a klientov. Nebojte sa investovať čas a úsilie do ich prípravy, pretože dobre navrhnutá vizitka môže otvoriť dvere k novým príležitostiam a upevniť existujúce obchodné kontakty.

Pamätaj, že vizitka je často prvým dojmom, ktorý si o tebe tvoj obchodný partner či klient vytvorí. Investícia do jej kvalitného návrhu a prípravy na tlač sa ti môže mnohonásobne vrátiť. Drž sa uvedených technických, odporúčaní a venuj pozornosť detailom, pretože práve tie môžu robiť veľký rozdiel. Ak si nie si istí, neváhaj sa poradiť s odborníkmi, ktorí ti môžu poskytnúť cenné rady a zabezpečiť, že tvoja vizitka bude profesionálna a atraktívna. 

Prajeme veľa úspechov pri tvorbe tvojich vizitiek a nech ti prinesú mnoho nových a úspešných obchodných príležitostí!