ONLINE TLAČ Kontakt a otváracie hodiny
0
Blogy

Promócie bez trapasu

Ak si dokončil posledný stupeň tvojho štúdia, promócie budú zrejme poslednou spomienkou na tvoje študentské roky. Zúčastní sa ich značné množstvo ľudí, preto je dôležité sa na túto udalosť pripraviť naozaj zodpovedne, aby si predišiel zbytočným trápnym momentom.

1. Šaty robia človeka

Tak ako na štátniciach, tak aj na promóciách hrá oblečenie dôležitú úlohu. 

Chalani to majú o kus jednoduchšie - vezmú oblek (niektorí možno ešte z birmovky) a idú. Baby, bohužiaľ, čaká ešte dôležité a zdĺhavé rozhodovanie či šaty, sukňu s blúzkou alebo overal. V konečnom dôsledku na finálnom rozhodnutí nezáleží - dôležité je obliecť sa hlavne slušne a pohodlne (čiže bez topánok, pri ktorých by si si mohla spôsobiť ujmu na zdraví, keď budeš pred celou sálou kráčať pre tvoj vysnený diplom).

 Ak je na tvojej škole zvykom promovať v zaužívaných talároch, máš o starosť menej. 

2. Nepodceňuj prípravu

Neboj sa, určite nebudeš hodený/á do vody bez toho, aby ťa naučili plávať. Škola ti dá určite všetky pokyny ako počas celej udalosti postupovať, ktorých sa rozhodne drž. 

Ak patríš medzi vyvolených, ktorí majú predniesť prejav za študentov, zájdi za študijnou referentkou, ona by mala mať k dispozícii prejavy z minulých rokov, pri ktorých sa môžeš výnimočne prestať báť plagiátorstva a skopírovať ich s drobnými zmenami (napríklad aktualizovanie školského roka a pod.). Určite si prejav minimálne deň pred promóciami párkrát prečítaj, nech tam pri jeho čítaní zahviezdiš.

3. Pozvi svojich najbližších!

Najväčší tapas (alebo aj sklamanie) je, keď sa na tvoje promócie nikto nedostaví kvôli tomu, lebo si ich nechcel/a pozvať. 

Tá mama sa na to teší celé roky tvojho štúdia a o tvojej babke ani nehovoríme.  Pozvi ich včas a môžeš k tomu doložiť aj promočné oznámenie,  ktoré pobudne vystavené na chladničke určite ešte ďalších 10 rokov. 


V neposlednom rade si promočný deň uži! Držíme ti palce aj v "neštudentskom" živote! :)